Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym ścieraniu (usuwaniu) najbardziej powierzchownej warstwy skóry, czyli warstwy rogowej naskórka. W mikrodermabrazji diamentowej fragmenty naskórka ścierane są za pomocą specjalnej końcówki wyposażonej w pierścień ścierający zawierający przytwierdzone na stałe mikrokryształki. Złuszczone komórki naskórka są jednocześnie zasysane na ulegający wymianie filtr.

 

Wskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji:

 

- oczyszczanie skóry trądzikowej i mieszanej

- rozszerzone pory

- zaburzenia rogowacenia naskórka

- rozstępy

- blizny

- powierzchowne przebarwienia posłoneczne

- zmarszczki

- szara, ziemista skóra z cechami fotostarzenia

- peeling (jako alternatywa dla peelingu chemicznego, gdy istnieją przeciwwskazania np. alergie na kwas)

 

Zastosowanie mikrodermabrazji jest bardzo szerokie. Może być wykonywana również w celu poprawienia przepuszczalności bariery skórnej dla substancji aktywnych kosmetyków wprowadzanych głębiej, tj. do skóry właściwej. Można ją stosować w połączeniu z innymi zabiegami kosmetycznymi np. mezoterapii bezigłowej, falami radiowymi czy sonoforezą. Metoda doskonale sprawdza się także w połączeniu z peelingami chemicznymi (przy użyciu kwasów medycznych np. migdałowego, azelainowego) w celu zwiększenia głębokości penetracji kwasów.

 

Efekty stosowania mikrodermabrazji:

 

Mikrodermabraza wykonywana regularnie wpływa regenerująco i uelastyczniająco na skórę. Naskórek zostaje pozbawiony martwych warstw, dzięki czemu odzyskuje gładkość i bardziej promienny wygląd (traci szary, ziemisty koloryt). W skórze właściwej dochodzi do stymulacji produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki podciśnieniu wykorzystanym w końcówce ścierającej podczas zabiegu dochodzi do miejscowej stymulacji mikrokrążenia, a co za tym idzie lepszego dotleniania i odżywienia tkanek w skórze właściwej. Podczas mechanicznego złuszczania dochodzi do kontrolowanej reakcji podrażnieniowej, co daje sygnał naszej skórze do regeneracji jak w procesie gojenia. 

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej:

 

- aktywny, ropny trądzik

- dermatozy zapalne (np. łuszczyca)

- infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze)

- przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonania zabiegu

- skóra naczyniowa, wrażliwa

- trądzik różowaty

- nowotwory skóry, znamiona

- zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy po zabiegu)

depilacja laserowa wroclaw on facebook laserique blog

PROMOCJA „PRZYPROWADŹ KOLEŻANKĘ!”

Jeśli polecisz nasz gabinet koleżance, która wykona u nas zabieg za 300 zł, Ty otrzymasz 50 % rabatu na depilację dowolnej części ciała! Możesz przyprowadzić dowolną ilość osób i za każdą dostaniesz rabat!

CZWARTY ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ DANEJ CZĘŚCI CIAŁA 25 % TANIEJ!

OD PIĄTEGO ZABIEGU DEPILACJI DANEJ CZĘŚCI CIAŁA 50 % TANIEJ!