CZYM JEST PEELING? mediderma

Peeling to inaczej złuszczanie naskórka, a w dosłownym tłumaczeniu oznacza zdzierać lub obierać. W dermatologii lub kosmetologii jest to zabieg, który powoduje oczyszczanie, odżywanie, nawilżanie a także wygaszenie oznak starzenia.  

Mała inwazyjność peelingu lekarskiego (chemicznego) sprawia, że jest to zabieg dzięki któremu możemy zachować zdrową i piękną skórę dużo bardziej odporną na procesy starzenia. Co ważne, jest doskonałym dopełnieniem innych procedur dermatologicznych i kosmetologicznych. Najlepsze rezultaty osiąga się w połączeniu z mezoterapią czy mikrodermabrazją.  

Skuteczność zabiegów uwarunkowana jest wieloma czynnikami takimi jak: grubość skóry, jej fototyp, wrażliwość, a także cechy etniczne, formuła substancji wykorzystywanej w zabiegu a także czas który jest poświęcony na peeling.

FERULAC PEEL - 200 PLN

Ferulac Peel to najnowszej generacji peeling o działaniu odmładzającym, antyoksydacyjnym i depigmentacyjnym. Neutralizuje wolne rodniki oraz wzmacnia działanie witamin C i E.

Szczególną cechą kwasu ferulowego jest fakt, że chroni on skórę przed promieniowaniem UVA i UVAB minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce w DNA komórkowym, ponadto działa stymulująco na apoptozę (śmierć) komórek rakowych. Floretyna zawarta w Ferulac Peel jest silnym antyoksydantem, wzmacnia penetrację składników aktywnych oraz hamuje aktywność elastazy – enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien elastynowych. Retinol zamknięty w nanocząsteczkach ma silne działanie przeciwzmarszczkowe oraz zmniejsza przebarwienie skóry.

Dzięki unikatowemu połączeniu składników aktywnych (kwas ferulowy, floretyna, retinol, kwasy AHA, witaminy) zamkniętych w liposomach, peeling pozwala osiągnąć maksymalne efekty kuracji i poprawę kondycji skóry w ciągu kilku dni.

Wskazania do zabiegu

- terapia antyaging

- nierówny koloryt skóry

- przebarwienia posłoneczne i fotostarzenie

- skóra szara, zmęczona, skóra palacza

Technika wykonania

Ferulac Peel to zestaw dwóch peelingów nakładanych na siebie warstwami. Na koniec nakładany jest Retises Nanopeel Żel 1%. Dzięki takiemu rozwiązaniu można regulować siłę działania oraz stopień złuszczania. Po zabiegu pacjent wychodzi do domu z lekko żółtą maską, którą zmywa samodzielnie w domu po 8-12 godzinach. Peeling nie wyłącza pacjenta z życia zawodowego, a złuszczanie występuje w 3-4 dobie i ma charakter drobnopłatkowy.

Zabieg można wykonać jednorazowo w celu regeneracji naskórka lub w serii 3 zabiegów 1 raz w miesiącu w zależności od indywidualnych potrzeb i kondycji skóry.

ferulac

FERULAC C-PEEL - 220 PLN

Zabieg łączy dobroczynne działanie kwasu ferulowego i wysoko skoncentrowanej (30%) witaminy C.

Kwas ferulowy charakteryzuje się właściwościami antyoksydacyjnymi chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, hamując i neutralizując ich działanie. Jednocześnie chroni komórki skóry przed promieniowaniem UV, przeciwdziała powstawaniu przebarwień i rozjaśnia już istniejące. W połączeniu z wit. C daje efekt gładkiej, promiennej i rozjaśnionej skóry oraz wspomaga odbudowę naturalnych barier naskórka zapewniając tym samym poprawę nawilżenia i ogólnej kondycji skóry. Wysokie bezpieczeństwo składników aktywnych i brak reakcji z promieniowaniem UV sprawia, że zabieg może być wykonywany latem, nawet u osób ze skłonnościami do przebarwień.

Wskazania do zabiegu:

- skóra starzejąca się,

- nierówny koloryt skóry, oznaki fotostarzenia

-skóra odwodniona, zgaszona, potrzebująca blasku

Zabieg można wykonać jednorazowo w celu regeneracji naskórka lub w serii 3 zabiegów 1 raz w miesiącu w zależności od indywidualnych potrzeb i kondycji skóry.

PYRUVIC PEEL - 150 - 220 PLN

Pyruvic Peel marki Medi derma by Sesderma to kwas medyczny o pH 1.0 stosowany do zabiegów zwanych peelingami chemicznymi. W swoim składzie zawiera 25% kwas pirogronowy oraz 25% kwas mlekowy. 
 
Wskazania do zabiegu:
 
- trądzik zapalny i niezapalny
- skóra wrażliwa

- ciemna karnacja (fototypy IV-VI)

Efekty zabiegu:

- oczyszczenie skóry
- regulacja wydzielania sebum
- działanie antybakteryjne
- wygładzenie naskórka
- nawilżenie
- niwelowanie drobnych zmarszczek
- rozjaśnienie przebarwień
- przyspieszenie odnowy komórkowej warstw skóry

 
Działanie kwasu pirogronowego.
 
Kwas pirogronowy działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Rozluźnia połączenia pomiędzy korneocytami naskórka i przeciwdziała zgrubieniom warstwy rogowej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy hydrolizuje w kwas mlekowy- alfa-hydroksykwas o właściwościach nawilżających, tworząc na skórze film chroniący ją przed odwodnieniem.
 
Ze względu na działanie keratolityczne, seboregulacyjne oraz przeciwdrobnoustrojowe, jest szczególnie wskazany w leczeniu trądziku w każdej jego odmianie.
 
Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i glikoprotein w stopniu wyższym niż kwas glikolowy i porównywalnych do TCA (kwas trójchlorooctowy), jednak bez niedogodności tego ostatniego, wywołując jedynie delikatny rumień.
 
Właściwości kwasu mlekowego.
 
Kwas mlekowy jest substancją, która naturalnie występuje w skórze jako element procesów metabolicznych. Jego funkcją jest utrzymanie płaszcza kwasowego skóry na poziomie pH 5.5 i 6.0. Ponadto ma działanie nawilżające, ponieważ przyciąga do warstwy rogowej cząsteczki wody i stymuluje syntezę ceramidów, poprawiając i modulując funkcje ochronne skóry.
 
Posiada również właściwości rozjaśniające, ponieważ sprzyja jednorodnemu rozprowadzaniu melaniny. Ponadto, kwas mlekowy działa antyoksydacyjnie oraz hamuje tyrozynazę- enzym biorący udział w pierwszych etapach melanogenezy (powstawania barwnika w skórze).

AZELAC PEEL – 150 zł

Azelac Peel to peeling medyczny zawierający kwas azelainowy o stężeniu 20% i pH 2,5. Został stworzony z myślą o skórach naczyniowych, wrażliwych, także z trądzikiem różowatym. Jego działanie przeciwzapalnie wycisza skórę i ogniska rumieniowe niwelując grudki, krostki i ropne stany zapalne, dzięki czemu polecany jest też dla skór trądzikowych. Kwas azelainowy reguluje proces rogowacenia naskórka oraz działa przeciwbakteryjnie - niszczy bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku, zmniejsza produkcję łoju, działa przeciwzaskórnikowo. Dodatkowo reguluje pigmentacje skóry, przez co wyrównuje jej koloryt i rozjaśnia przebarwienia pozapalne, posłoneczne oraz hormonalne.

Wskazania do zabiegu:

- Skóra wrażliwa, naczyniowa

- Trądzik różowaty

- Skóra nadmiernie zanieczyszczona, z nasilonym łojotokiem oraz trądzikiem pospolitym

- Nierównomierny koloryt skóry

Zabieg można wykonać jednorazowo w celu oczyszczenia i regeneracji naskórka lub w serii co 14 – 30 dni w zależności od indywidualnych potrzeb i kondycji skóry.

MANDELAC PEEL – 150zł

Mandelac Peel to medyczny peeling powierzchowny na bazie kwasu migdałowego o stężeniu 40% i pH 1,5. Otrzymywany jest z hydrolizy gorzkich migdałów. Polecamy go w szczególności dla osób ze skórą wrażliwą, ponieważ nie powoduje szczypania ani podrażnień - dzieje się tak dlatego, ponieważ kwas migdałowy posiada większą cząsteczkę niż kwas glikolowy, co zapewnia powolniejszą penetrację warstwy rogowej naskórka. Zalecany jest do skóry nietolerującej innych alfa-hydroksykwasów (AHA). Swoją budową strukturalną przypomina antybiotyki o szerokim spektrum działania, dzięki czemu działa przeciwbakteryjnie i odkażająco na skórę. Kontroluje i normalizuje ilość sebum przenikając do mieszka włosowego oraz redukuje populację P.acnes, poprawiając wygląd skóry z zapalnymi krostami, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem różowatym. Działa przeciwzmarszczkowo, poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz aktywację regeneracji komórkowej. Ponadto wyrównuje koloryt skóry i redukuje przebarwienia.

Wskazania do zabiegu:

- pielęgnacja skóry wrażliwej

- skóra tłusta, łojotokowa – terapia umiarkowanego trądziku

- przy pierwszych oznakach starzenia się skóry

Zabieg można wykonać jednorazowo w celu oczyszczenia i regeneracji naskórka lub w serii co 14 – 30 dni w zależności od indywidualnych potrzeb i kondycji skóry.

Dodatki do peelingów

Dodatki są produktami które łączy się z peelingami chemicznymi w celu dostarczenia podczas zabiegu czystych substancji wzmacniających efekty peelingu.

  • DODATEK „BLASK” 40 zł

Wysoce aktywna Wit. C
cel: autoindukcja kolagenu, redukcja zmarszczek, nawilżenie i rewitalizacja skóry.

  • DODATEK „PRZECIWTRĄDZIKOWY” 40 zł

skład: nikotynamid (Wit. B3), kwas salicylowy, wyciąg z aloe vera.
cel: oczyszczenie i normalizacji skóry tłustej, mieszanej z przewagą tłustej, zanieczyszczonej, łojotokowej, trądzikowej.

  • AMPUŁKI NATUVALIA 30zł

skład: azeloglicyna, Wit B3, wyciąg z lukrecji.
Kojąco- łagodząca ampułka polecana dla skór wrażliwych, naczyniowych zapewniająca jednocześnie dogłębne nawilżenie.

  • RETISES 1% NANO PEEL 50 zł

skład: retinol 1%
Preparat wzmacnia efekt zabiegu. Jest to żel złuszczający z 1% retinolem opracowanym w nanotechnologii. Re tinol zamkniety jest liposomy, dzięki czemu jego stężenie jest tak naprawde równe 10 %. Technologia nanosomów sprawia, że retinol wnika w głąb skóry (a nie pozostaje tylko w naskórku), gdzie zostaje stopniowo uwolniony, nie powodując przy tym podrażnienia skóry. wskazania: anti aging, depigmentacja (melasma, przebarwienia posłoneczne), regeneracja i odnowa naskórka.

depilacja laserowa wroclaw on facebook laserique blog

PROMOCJA „PRZYPROWADŹ KOLEŻANKĘ!”

Jeśli polecisz nasz gabinet koleżance, która wykona u nas zabieg za 300 zł, Ty otrzymasz 50 % rabatu na depilację dowolnej części ciała! Możesz przyprowadzić dowolną ilość osób i za każdą dostaniesz rabat!

CZWARTY ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ DANEJ CZĘŚCI CIAŁA 25 % TANIEJ!

OD PIĄTEGO ZABIEGU DEPILACJI DANEJ CZĘŚCI CIAŁA 50 % TANIEJ!