Czy to naprawdę usuwa włosy na zawsze?

Naprawdę. Miałam potworne problemy w włosami w okolicach bikini - były strasznie gęste, czarne, grube i twarde - brunetki wiedzą, o czym mówię. Po goleniu powstawały okropne stany zapalne, po depilacji woskiem włosy wrastały, co też powodowało stany zapalne. O leżeniu na plaży w bikini nie było mowy. Pierwszy z trzech jak dotąd zabiegów eLaserem zrobiłam w sierpniu 2008 roku, czyli ponad sześć lat temu. Dziś mam kilka słabych włosków, które w razie potrzeby mogę zgolić. Taki efekt po jedynych trzech zabiegach!

Czy do zabiegu muszę się jakoś przygotować, tzn ogolić, zdepilować?

Depilować (wyrywać włoski) trzeba przestać jak najwcześniej, najlepiej co najmniej miesiąc przed zabiegiem. A dzień przed zabiegiem trzeba ogolić depilowaną okolicę, zostawiając próbkę dla oceny owłosienia. Reszta wskazówek, jak przygotować się do zabiegu w zakładce PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU...

Jak długo po zabiegu skóra jest podrażniona i czy mogę się opalać?

Po depilacji eLaserem podrażnienie nie występuje wcale lub ustępuje w ciągu kilku dni. W skrajnych przypadkach mogą wystąpić pęcherzyki, lekka opuchlizna lub strupki, ale to zdarza się niezwykle rzadko. Wszystkie te zmiany można leczyć i są one jak najbardziej odwracalne. Z opalaniem najlepiej poczekać tydzień - dwa tygodnie po zabiegu.

Które włosy usuwają się najszybciej?

Najłatwiej usuwać ciemne włosy z jasnej skóry. Jednak technologia ELOS pozwala skutecznie usuwać każdy rodzaj włosa z każdego rodzaju skóry.

Czy na każdą depilowaną część ciała trzeba zrobić minimum trzy zabiegi?

Raczej tak, co związane jest z cyklem wzrostu włosa - wszystkie szczegóły na ten temat w zakładce JAK DZIAŁA DEPILACJA LASEREM. Wyjątkiem jest twarz (wąsik, broda, baki, policzki, skronie) - tutaj pożądany efekt można osiągnąć już po dwóch zabiegach, ale nie jest to regułą.

Mam rude włosy. Czy jest szansa, że laser usunie je na stałe?

Elaser w technologii ELOS usuwa również rude włosy. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że w całej populacji jest około 2 % osób, którym nie można w żaden sposób usunąć trwale włosów, niezależnie od ich koloru i rodzaju.

Czy depilacja boli?

Niestety, trzeba przygotować się na lekki dyskomfort. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych predyspozycji, rodzaju włosów, depilowanego obszaru, momentu cyklu miesięcznego, indywidualnej wrażliwości na ból. Więc niektóre pacjentki nie czują po prostu nic, inne odczuwają ciepło w depilowanych obszarach, jeszcze inne pieczenie. Zawsze można znieczulić się maścią Emla, o której piszemy w zakładce PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU.

Ile trzeba wykonać zabiegów, żeby całkiem pozbyć się włosów? Na ile czasu to wystarcza?

W zależności od indywidualnych uwarunkowań, trzeba wykonać od trzech do siedmiu zabiegów. Prawidłowo usunięte włosy już nigdy nie odrosną.

Czy depilacja laserem jest bezpieczna?

Tak, zwłaszcza eLaserem, który wyposażony jest w system chłodzenia skóry i automatycznego przerywania impulsu w przypadku zbytniego ogrzania skóry. Poza tym posiada wszelkie wymagane w Unii Europejskiej i USA certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo i skuteczność urządzenia.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od depilowanego obszaru, np.: wąsik - 5 minut, bikini - ok. pół godziny, łydki - około godziny.

Czy po zabiegu występują komplikacje?

Po zabiegu może występować lekkie zaczerwienienie skóry, które ustępuje po kilku godzinach, do kilku dni. Strupki czy pęcherze zdarzają się bardzo rzadko.

Czy po zabiegu mogę wziąć gorącą kąpiel?

Raczej nie, ponieważ skóra jest uwrażliwiona, a gorąca woda może ją dodatkowo podrażnić. Lepiej wstrzymać się z tym dwa dni i brać tylko niezbyt gorący prysznic.

W jakim czasie od zabiegu widać efekty?

Niektóre osoby widzą efekt natychmiast, jednak przez kilka dni, do trzech tygodni po zabiegu włoski ze zniszczonych mieszków będą „wychodzić” ze skóry. W tym czasie najlepiej jest je po prostu golić.

Czy można depilować miejsce z tatuażem?

Niestety nie, ponieważ w tatuażu znajduje się więcej barwnika niż w samym włosie, więc laser wypalałby tatuaż.

depilacja laserowa wroclaw on facebook laserique blog

PROMOCJA „PRZYPROWADŹ KOLEŻANKĘ!”

Jeśli polecisz nasz gabinet koleżance, która wykona u nas zabieg za 300 zł, Ty otrzymasz 50 % rabatu na depilację dowolnej części ciała! Możesz przyprowadzić dowolną ilość osób i za każdą dostaniesz rabat!

CZWARTY ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ DANEJ CZĘŚCI CIAŁA 25 % TANIEJ!

OD PIĄTEGO ZABIEGU DEPILACJI DANEJ CZĘŚCI CIAŁA 50 % TANIEJ!