PRZED ZABIEGIEM

Jak najwcześniej należy zrezygnować z ziół i innych preparatów fotouczulających
(ich listę zamieszczamy w zakładce Przeciwwskazania)

Około dwóch, trzech tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania, zarówno naturalnego jak i w solarium oraz z samoopalaczy.
Należy odstawić kosmetyki i zażywane doustnie preparaty z retinolem i kwasami owocowymi.

Jak najwcześniej trzeba zrezygnować z metod depilacji polegających na mechanicznym usuwaniu włosów wraz z cebulkami (np. woskowanie, depilator mechaniczny, wyrywanie pęsetą), a tydzień przed zabiegiem z kremów depilujących.

Nie należy wykonywać chemicznych ani mechanicznych peelingów (2 tygodnie przed zabiegiem) ani dermabrazji laserowej oraz mikrodermabrazji (do 3 miesięcy przed zabiegiem).

Dzień przed zabiegiem należy ogolić depilowany obszar, zostawiając tylko małą próbkę dla oceny typu owłosienia.

Skóra w depilowanym miejscu powinna być czysta, bez kremów i balsamów. Twarz w razie potrzeby zostanie oczyszczona u nas w gabinecie. W gabinecie przed jak i po zabiegu bez przeszkód można wziąć także prysznic.

W razie dużej wrażliwości na ból depilowane miejsce można znieczulić preparatem Emla dostępnym w aptekach (niektóre sprzedają bez recepty) lub u nas w gabinecie. Depilowany obszar smaruje się maścią i szczelnie owija folią do żywności około godziny przed planowanym zabiegiem. Znieczulenie to można wykonać u nas w gabinecie, trzeba jednak zarezerwować odpowiednio dużo czasu przed zabiegiem.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem zostanie przeprowadzony wywiad medyczny, ocena typu skóry i włosów oraz dobrane odpowiednie parametry naświetlania.
Przed zabiegiem można skorzystać z natrysku w gabinecie.

Depilacja wykonywana jest przez profesjonalnie przeszkolony personel.
Pacjent wyposażany jest w niezbędne ochronne okulary.

Zabieg wykonywany jest w intymnym, przytulnym wnętrzu, bez możliwości wtargnięcia kogoś z zewnątrz.

Systemy chłodzenia skóry i monitorowania jej temperatury oraz automatyczne przerywanie impulsu w razie przegrzania skóry zapewniają niezwykły komfort.

PO ZABIEGU

W zależności od koloru i grubości włosów w ciągu 2 dni - 4 tygodni po zabiegu na skórze powinny pojawić się „łyse” obszary. Przez cały ten czas powinno mieć miejsce wysuwanie się i wypadanie włosów ze zniszczonych mieszków.

Ciemne i grube włosy zwykle wychodzą szybciej. W razie potrzeby można je bez przeszkód zgolić. Przy bardzo wrażliwej skórze mogą wystąpić podrażnienia, oparzenia, pęcherzyki lub strupki, które jednak po kilku dniach znikają. Przy skórze wyjątkowo wrażliwej mogą utrzymać się do kilku tygodni.

Przez kilka dni po zabiegu nie należy:

  • podrażniać depilowanej skóry mechanicznie ani chemicznie
    (nie stosować preparatów zawierających alkohol, kwasy owocowe, nie wykonywać peelingów, używać tylko delikatnych kosmetyków myjących)
  • opalać się na słońcu ani w solarium, stosować samoopalaczy
  • używać ziół ani leków fotouczulających, preparatów z retinolem
  • wyrywać odrastających włosków (można je golić)

Warto kilka razy dziennie stosować preparaty łagodzące podrażnienia, jak Alantan lub Bepanten.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elos

depilacja laserowa wroclaw on facebook laserique blog

PROMOCJA „PRZYPROWADŹ KOLEŻANKĘ!”

Jeśli polecisz nasz gabinet koleżance, która wykona u nas zabieg za 300 zł, Ty otrzymasz 50 % rabatu na depilację dowolnej części ciała! Możesz przyprowadzić dowolną ilość osób i za każdą dostaniesz rabat!

CZWARTY ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ DANEJ CZĘŚCI CIAŁA 25 % TANIEJ!

OD PIĄTEGO ZABIEGU DEPILACJI DANEJ CZĘŚCI CIAŁA 50 % TANIEJ!