Czym jest depilacja laserowa, zwana również fotoepilacją?

Depilacja laserowa od innych metod usuwania zbędnego owłosienia (działanie światłem, woskowanie, depilacja chemiczna, depilacja mechanicznym depilatorem) różni się tym, że po serii zabiegów z części ciała, na których były one wykonywane, włosy usuwane są na zawsze. Jest to zasługą wiązki laserowej, która precyzyjnie nagrzewa łodygę włosa, niszcząc tkanki wokół niego. W ten sposób zniszczeniu ulega nie tylko cebulka włosa, ale także komórki macierzyste, z których powstają nowe cebulki.

Kiedy można usunąć włos na zawsze?

Żeby zrozumieć, na czym polega depilacja laserowa, dlaczego usuwa włosy na zawsze i dlaczego zabieg trzeba powtórzyć przynajmniej trzy razy, warto poznać cykl wzrostu włosa. Składa się on z trzech faz:

  • aktywnego wzrostu - anagen
  • ewolucji - katagen
  • spoczynku - telogen

W skórze ludzkiej w każdym momencie występują jednocześnie włosy w tych trzech fazach rozwoju. W fazie aktywnego wzrostu wytwarzana jest łodyga włosa. Długość tej fazy - anagenu - zależy od lokalizacji włosa, np. na głowie trwa 2-3 lata, a pod pachą trzy miesiące. Następnie włos przechodzi w fazę katagenu, która trwa kilka dni i kończy się telogenem, czyli okresem spoczynku. Telogen, również w zależności od miejsca występowania włosa, wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy.

Dla depilacji ważne jest to, że w fazie wzrostu włosa, czyli anagenu, we włosie wytwarzana jest melanina - ciemny barwnik - który absorbuje światło lasera. Im więcej melaniny, tym skuteczniejszy zabieg. Dlatego też w czasie jednego zabiegu depilacji, usuwane są tylko włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu.

Jak to dokładnie działa?

Promień lasera pochłaniany jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. Mieszek nagrzewa się, przez co jest trwale niszczony. Aby laser zadziałał, promień świetlny musi docierać na głębokość, na której znajduje się brodawka włosa - 3-7 mm, a takie parametry gwarantuje wykorzystywany przez nas eLaser w technologi ELOS.
Ze zniszczonego mieszka już nigdy nie odrośnie nowy włos. Wyrosną natomiast włosy, które w czasie zabiegu znajdowały się w fazie ewolucji lub spoczynku. Dlatego do następnego zabiegu trzeba odczekać pewien czas, zależny od miejsca występowania włosów.

Jak działa eLaser?

Kontakt następuje poprzez
chłodzącą głowicę
Światło wstępnie podgrzewa
cebulkę i komórki macierzyste wokół niej

Prąd RF wytwarza łuk elektryczny, przechodzący przez podgrzaną cebulkę włosa  i obie energie, prądu i światła, wspólnie działają wewnątrz i na zewnątrz cebulki i komórek macierzystych.

 

Ilu potrzebuję zabiegów?

Ilość zabiegów uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji. Znaczenie mają kolor i grubość włosów, rodzaj skóry, poziom hormonów, naturalne tendencje do mocnego lub słabego owłosienia. Standardowo jest to od trzech do pięciu - siedmiu zabiegów. Po każdym zabiegu odrasta coraz mniej włosów i są one dużo słabsze!

W jakich odstępach czasowych wykonywać zabiegi?

Przerwy między zabiegami oparte są tylko na cyklu wzrostu włosa charakterystycznym dla danego pacjenta. Typ zastosowanego lasera nie ma tu znaczenia. Zwykle stosuje się następujące zasady:
Pierwsze trzy zabiegi na twarzy i szyi wykonujemy co 4-6 tygodni
Pierwsze trzy zabiegi na pozostałych obszarach ciała wykonujemy co 6-8 tygodni
Następne zabiegi wykonujemy, gdy pojawi się kolejny wzrost włosów, zwykle co 2-3 miesiące.
Czas pojawienia się kolejnej partii włosów wydłuża się wraz z kolejnymi zabiegami. Zachowywanie odpowiednich odstępów między zabiegami jest bardzo ważne, ponieważ zbyt krótka lub zbyt długa przerwa może zmniejszyć skuteczność zabiegu.

Czy możemy zagwarantować 100% skuteczności?

Chociaż eLaser ELOS jest stworzony w jedynej, opatentowanej technologii skutecznego usuwania owłosienia, każdorazowo trzeba wziąć pod uwagę, że, jak w przypadku każdego urządzenia, skuteczność jego działania uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta, poziomu jego hormonów, rodzaju włosów i skóry. Dlatego jednym pacjentkom wystarczą trzy zabiegi depilacji, inne natomiast potrzebują pięciu lub siedmiu - trzeba się na to przygotować. W przypadku włosów bardzo jasnych badania kliniczne wykazały również, że u niektórych pacjentów po serii zabiegów nie udaje się usunąć do 20 % włosów.

depilacja laserowa wroclaw on facebook laserique blog

PROMOCJA „PRZYPROWADŹ KOLEŻANKĘ!”

Jeśli polecisz nasz gabinet koleżance, która wykona u nas zabieg za 300 zł, Ty otrzymasz 50 % rabatu na depilację dowolnej części ciała! Możesz przyprowadzić dowolną ilość osób i za każdą dostaniesz rabat!

CZWARTY ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ DANEJ CZĘŚCI CIAŁA 25 % TANIEJ!

OD PIĄTEGO ZABIEGU DEPILACJI DANEJ CZĘŚCI CIAŁA 50 % TANIEJ!